Pomysł burmistrza o przebudowie samochodu pożarniczego na piaskarke nie zostanie zrealizowany.
Dodane przez j23 dnia Styczeń 28 2018 16:22:46
Pomysł burmistrza o przebudowie w pełni sprawnego samochodu pożarniczego nie zostanie zrealizowany. Przypomnijmy na sesji Rady Miasta i Gminy A.Zych mówił „To już jest postanowione! będziemy przerabiać samochód pożarniczy który już nie jest potrzebny w tej chwili OSP Pilchowice na samochód skrzyniowy."  Informacja podane przez lokalne portale wleninfo.pl i lwowecki.info wywołała spore poruszenie wśród okolicznych OSP.
Rozszerzona zawartość newsa
Pomysł burmistrza o przebudowie w pełni sprawnego samochodu pożarniczego nie zostanie zrealizowany.
Przypomnijmy na sesji Rady Miasta i Gminy A.Zych mówił „To już jest postanowione! będziemy przerabiać samochód pożarniczy który już nie jest potrzebny w tej chwili OSP Pilchowice na samochód skrzyniowy. Ten samochód będzie dozbrojony w piaskarkę i pług i będzie odśnieżał praktycznie całą gminę łącznie z posypywaniem”
Informacja podane przez lokalne portale wleninfo.pl i lwowecki.info wywołała spore poruszenie wśród okolicznych OSP. Tym bardziej, że wiele z nich dysponuje sprzętem o dużo mniejszych możliwościach technicznych niż  auto z Pilchowic.  Chęć zakupu przeznaczonego do przebudowy na piaskarkę wozu wyrazili między innymi strażacy z pobliskiego Pasiecznika. Ostatecznie w pełni uzbrojony i wyposażony Steyer z Pilchowic po przetargu trafił do gminy Lubomierz i tamtejszych strażaków, którym będzie jeszcze przez lata będzie służył ratując życie i mienie ludzi.


A.Jaśkiewicz