Pożar mieszkania na Ogrodowej.
Dodane przez j23 dnia Luty 03 2017 22:13:37
Do groźnie wyglądającego pożaru mieszkania doszło dziś, tj. w piątek 3 lutego 2017 roku w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowej we Wleniu.

Rozszerzona zawartość newsa
Do groźnie wyglądającego pożaru mieszkania doszło dziś, tj. w piątek 3 lutego 2017 roku w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowej we Wleniu.

Zgłoszenie o dużym zadymieniu na klatce schodowej do powiatowego stanowiska kierowania wpłynęło kilka minut przed godziną 13. Dyżurny PSK na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponował jednostki. Jako pierwsi dotarli tam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wlenia, którzy po wstępnym sprawdzeniu przyczyn zadymienia zgłosili pożar mieszkania.
mł. bryg. Mariusz Mróz Zastępca Komendanta PSP w Lwówku Śląskim, który był na miejscu wyjaśnia, iż przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, w wyniku którego spaleniu uległo wyposażenie przedpokoju. Oprócz spalonego przedpokoju całe mieszkanie wymaga odnowienia, odświeżenia. Straty strażacy wstępnie oszacowali na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej, w tym 3 JRG Lwówek Śląski, OSP Wleń oraz oficer operacyjny, pogotowie energetyczne, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Na marginesie
Dzisiejsza akcja we Wleniu pokazała nieodpowiedzialność niektórych kierowców, którzy parkują auta w taki sposób, iż strażacy nie byli w stanie wjechać na podwórko. Ochotnicy z Wlenia, którzy znają teren i którzy wiedzieli jak najszybciej dotrzeć na miejsce nie mogli tego zrobić, gdyż zaparkowane auta blokowały wjazd w wąską ulicę (nomen omen ulicę Wąską). Zawrócenie dużego samochodu i podjazd z drugiej strony bloku zajął kierowcy parę cennych minut.
Na szczęście w tym pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Ale sprawny dojazd do posesji dla służb ratunkowych może zadecydować kiedyś o czyimś życiu. Warto o tym pamiętać parkując auto. 
Marek Dral  - Lwowecki.info