wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Czy to już ostatnie godziny Ośrodka Zdrowia we Wleniu?
MiejskieMiał być konkurs ofert,  konsultacje, spotkania z mieszkańcami. Wyszło jak zwykle. Na czwartkowej sesji Rada Miasta rozpatrzy projekt uchwały w praktyce likwidujący  Ośrodek Zdrowia i wprowadzający do Gminy  nowy podmiot który zajmie się ochroną zdrowia  -  SPZOZ Zgorzelec. O komisji na której podobno Rada Miasta uprawniła Artura Zycha do podjęcia decyzji w tej sprawie pisze radny Marek Dral.
PODWYŻKI DLA BURMISTRZA I RADNYCH.
MiejskieWygląda na to, że podwyżka pensji dla burmistrza to swoista transakcja wiązana. O ile bowiem z inicjatywą podwyżki dla Artura Zycha wystąpiła przewodnicząca Rady Katarzyna Kotołowska, to z propozycją podniesienia diet radnym wyszedł Burmistrz. I tak każdego miesiąca na konto Przewodniczącej wpłynie 1.207,86 zł, A burmistrz Artur Zych będzie miesięcznie zarabiał  10.887,50 zł.

CZY PODWYŻKI WYNAGRODZENIA BURMISTRZA I DIET RADYCH SĄ ZASADNE? WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE.
Pożar mieszkania na Ogrodowej.
MiejskieDo groźnie wyglądającego pożaru mieszkania doszło dziś, tj. w piątek 3 lutego 2017 roku w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowej we Wleniu.
REMIZA DO ROZBIÓRKI
MiejskiePo poniedziałkowym wypadku, w którym autobus PKS-u na śliskiej nawierzchni nie wyhamował i wbił się w budynek remizy uszkadzając go, przyszłość obiektu została przesądzona.
Autobus zdemolował remizę w Bełczynie.
MiejskieZniszczony autobus kursowy i zniszczony budynek starej remizy OSP to efekt porannego zdarzenia drogowego. Na drodze było tak ślisko, że trudno było ustać na nogach, dopiero po zdarzeniu na miejsce dotarła piaskarka wyjaśnia kierowca PKS-u.
Sprostownie w sprawie odśnieżania drogi w Marczowie.
MiejskieInformujemy, pisze Prezes ZUK IZERY w sprostowaniu, że dnia 16.01.2017 r. podczas intensywnych opadów śniegu na Drogę w Marczowie ( PGR) w godzinach rannych ze wzglądu na trudny teren został wysłany mały sprzęt do odśnieżania. Niestety usilne próby odśnieżenia nie przyniosły rezultatu…. .
POSZUKIWANI SPRAWCY KOLIZJI
MiejskieNa nagraniu z monitoringu wyraźnie widać jak na skrzyżowaniu wymuszają pierwszeństwo i uderzają w jadące prawidłowo auto, po czym uciekają z miejsca zdarzenia. Pomocy poszkodowanym nie udziela także świadek kolizji.
OŚWIETLENIE LED W GMINIE WLEŃ - CZY TO SIĘ OPŁACA?
Miejskie„We Wleniu trwa właśnie wymiana oświetlenia na ledowe, które nie tylko pozwoli generować niższe koszty energii elektrycznej i eksploatacji.” - Możemy przeczytać na stronach Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Co do tego, że wymiana pozwoli generować niższe koszty energii nie ma najmniejszych wątpliwości czy jednak da wymierne oszczędności w budżecie tego już taki pewien nie jestem.  Okres zwrotu nakładów poniesionych na wymianę opraw na „ledowe” może wynieść nawet 20 lat przy około 13 letniej żywotności panela LED!                            


PODZIĘKOWANIA DLA RADNEGO MARKA DRALA
MiejskieMieszkańcy osiedla w Marczowie dziękujemy panu za interwencje w sprawie naszej drogi w Marczowie. Dzięki panu odzyskaliśmy dostęp do poczty szpitali oraz innych rzeczy potrzebnych do życia. Tak dzisiaj wygląda droga po zsypaniu sola przez ZUOK IZERY

Marek Krzysztof Dral - Cieszę się, że kolejny raz udało mi się pomóc.
Śnieg to nie tylko bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach.
MiejskieNie tylko piękne bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach spowodowały wczorajsze opady śniegu. O ile drogi powiatowe były odśnieżone i przejezdne to mieszkańcy gminy sporo zastrzeżeń mieli do utrzymania dróg gminnych.
Marczów na zdjęciach naszego czytelnika.
POPADAŁO I WLEŃ ZASYPAŁO!
MiejskieTo co przydarzyło się w niedzielny wieczór mogło zaskoczyć wiele osób i służb. Po kilku bardzo łagodnych i niemal bezśnieżnych zimach zaledwie w kilka godzin przybyło kilkanaście centymetrów białego puchu. Miejmy nadzieję, że do rana sytuacja na drogach zostanie opanowana i drogi będą przejezdne.

Przypominamy, że dopiero po artykule na wleninfo Urząd Gminy poinformował, że koordynatorem odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wleń jest Pan Marek Dziatłowicz nr tel: 604 402 879.


Strona 4 z 126 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
7 + 7:
Pomoc

JamesMug
29/04/2017 08:56
зак
72;зат&
#1100; про
76;виж&
#1077;ниk
7; инт
77;рн


Parowóz
28/04/2017 15:22
a we wtroek we Wleniu Będzie parowóz

WillieAdvog
28/04/2017 10:49
[url=http://pokupki-vmest
e59.ru]СП в Пер
84;и[/url]


CharlesMaw
28/04/2017 07:22
[url=https://www.snab18.r
u/]ńďĺöčíńňđóěĺíň Čćĺâńę [/url]


do ipn
25/04/2017 20:09
pier###olisz

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

marsze
marsze
Puchar gołębiarki.


baghera200421:39:17
j23 1 day
Darco 6 days
Kubek 3 weeks
MW 4 weeks
jasiek 4 weeks
JacekGladysz10 weeks
jordan14 weeks
antosio1014 weeks
beatka1232121 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18667277 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.