wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
POTRZEBNA POMOC
Pomoc samorządom dotkniętym suszą
MiejskieWojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, przygotował dwa programy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody do picia i zapobieganie deficytom wody, na obszarach dotkniętych suszą w 2015r., poprzez dofinansowanie niezbędnych przedsięwzięć służących zapewnieniu mieszkańcom dostępu do wody. Programy obejmują swoim zasięgiem gminy z terenu województwa dolnośląskiego, na obszarach których w 2015r. wystąpił znaczny niedobór wody i które zgłosiły ten fakt do Wojewody Dolnośląskiego.
SPŁYW NA BYLE CZYM i popołudnie Jarmarku - 2018
Miejskie
JARMARK ŚREDNIOWIECZNY - 2018
PROGRAM DNI WLENIA 2018
Miejskie
PROGRAM DNI WLENIA 2018
Co dalej z przystankiem na Jana Pawła.
W środę na wniosek radnego Marka Drala w OKSiT odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Arturem Zychem w sprawie przystanku przy ulicy Jana Pawła (obok Sanatorium).
Przypomnijmy. Sprawa likwidacji lub przeniesienia przystanku ciągnie się już od co najmniej czterech lat. Jak mówił jeden z obecnych  – Jeszcze za poprzedniego burmistrza kilkanaście osób podpisało się pod petycją w tej sprawie.  Przez te lata nikt nie zajął się problemem, ani poprzedni ani obecny włodarz.
Zapomniana perła nad zaporą. Część 1
MiejskieNiewiele było tak urokliwych miejsc, jak stylizowane schronisko, wzniesione na skalnym cyplu wrzynającym się głęboko w Jezioro Pilchowickie. Jego historia sięga zakończenia budowy tamy na Bobrze (1912 r.), kiedy w miejscu mieszalni betonu - słusznie przewidując rozwój ruchu turystycznego - postanowiono wnieść ładny obiekt z punktem widokowym. Nadano mu imię na cześć jednego z projektantów zapory: Curta Bachmanna.
PIŁKARSKA NIEDZIELA
MiejskieW niedzielę rozegrana została przedostatnia kolejka sezonu 2017/2018. W Pilchowicach WKS podejmował sąsiednią Czernicę. Pilchowice od początku dominowały na boisku. około 15 minuty były bliskie zdobycia pierwszego gola.

Bardzo dobrze rozpoczęła  spotkanie Pogoń Wleń. Około 20minuty  Ernest Pilny ku zaskoczeniu gości zdobył prowadzenie dla Wlenia.
Zasypią nas śmieci i gruz
MiejskieJeżeli ktoś się wybierze na spacer do lasu w kierunku „oczyszczalni” i dalej do lasu natknie się na  dzikie wysypisko śmieci. O wywożeniu odpadów w to miejsce poinformowali nas mieszkańcy Wlenia.  Na miejscu znaleźliśmy stare porwane folie ogrodnicze, odpady "zielone", worki foliowe i tak zwane big- bagi  wypełnione izolacjami zerwanymi z przewodów elektrycznych.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
Miejskie
Znamy wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).


W ramach tego zadania powstaną strefy aktywności w Marczowie, Łupkach, Przeździedzy, Modrzewiu i Pichowicach – wyjaśnia Radny Marek Dral.
Ćwiczenia kompanii przeciwpowodziowej nad jeziorem pilchowickim.
Miejskie
Komendant Gminny KSRG Wleń Tomasz BuciakĆwiczenia odbywały się w trybie alarmowym. To znaczy, że wcześniej nie zostały zapowiedziane. W ćwiczeniach brały udział jednostki zgrupowane w kompani przeciwpowodziowej  powiatu lwóweckiego i jeleniogórskiego.

W ćwiczeniach udział brali m.in. strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Lwówka Śląskiego, OSP KSRG Lubomierz, OSP KSRG Wleń, OSP KSRG Gryfów Śląski i OSP KSRG Rębiszów.
Bogdan Mościcki czy Artur Zych.? Kto lepszym gospodarzem?
Miejskie
Mijają cztery lata kadencji burmistrza Artura Zycha. W 2014 roku startował pod hasłem STOP STAGNACJI . Jak wygląda realizacja zamierzeń i obietnic przedwyborczych w świetle dokumentów.

Jak wygląda stan finansów gminy i zrealizowanych inwestycji u schyłku kadencji obecnego burmistrza nie w propagandowych spotach ale na tle osiągnięć poprzednika?
Sportowa niedziela.
MiejskieW niedzielę Pogoń Wleń walczyła o punkty z Victorią Czadrów. Wlenianie nie dali żadnych szans bardzo słabo grającym w tym sezonie gospodarzom gładko wygrywając 1 : 8. Za tydzień10 czerwca  o 17.00 Pogoń na własnym boisku podejmie Orła Mysłakowice.


Strona 4 z 150 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
2 + 2:
Pomoc

Do elooo
21/08/2018 09:35
No i co strzępisz papę ? To redaktor tak napisał. Nie ktos z drużyny. Niebawem wszystko sie rozstrzygnie. WKS nie ma sobie nic do zarzucenia . A to ze Lubomierz nie potrafi zniesc porazki to trudno

kibic do Janusza
21/08/2018 07:20
A ty będziesz,sędziował,dobrze
,CIE znam


Janusz
20/08/2018 20:26
Za dwa dni mecz z LZS Łupki, 17:00 stadion w Przesiece

Janusz
20/08/2018 20:25
Pogoń Radomice w kolejnej rundzie pucharu sołtysa. Gratulacje!

elooo
20/08/2018 18:40
i jak pilchy?? łomot?

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,028
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

EDDK Lenno 2009
EDDK Lenno 2009
EDDK Lenno 2009


j2303:51:51
baghera2004 1 week
Wilma 1 week
darecki 3 weeks
Darco 4 weeks
tender 9 weeks
madi12 weeks
zuziucha22 weeks
murlok38 weeks
robor63 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
21958277 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.