wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
WYPOWIEDŹ DYREKTOR SZPITALA W ZGORZELCU NA TEMAT PRZEJĘCIA PRZYCHODNI WE WLENIU
MiejskieW 2017 roku zniknie SP ZOZ Wleń, a na jego miejscu pojawi się SP ZOZ Zgorzelec. Co ta zmiana przyniesie dla pacjentów? Czy do specjalisty obowiązkowo będziemy jeździli do Gryfowa? Czy zmieni się obsada lekarska w przychodni? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć  w wypowiedzi pani dyrektor szpitala w Zgorzelcu Zofii Barczyk
ŻYCZENIA
Miejskie


Niech wspólna radość i zabawa
towarzyszy nie tylko
początkowi Nowego Roku,
ale przeniesie się na wszystkie jego dni.

                     CZEGO Z CAŁEGO SERCA ŻYCZY REDAKCJA                      WWW.WLENINFO.PL
Puchar od starosty dla Pogoni.
MiejskieNa sesji Rady Miasta i Gminy Wleń miała miejsce bardzo miła uroczystość. Starosta Lwówecki pan Marcin Fluder oraz Przewodniczący Rady Powiatu pan Daniel Koko z okazji 70-lecia działalności klubu sportowego Pogoń Wleń uhonorowali pucharem zarząd, działaczy oraz zawodników.
Czy gmina odzyska Basztową?
MiejskieBudynek Basztowej to we Wleniu obiekt niemal kultowy. Jego historia sięga pierwszej połowy dziewiętnastego wieku. Przez ponad sto lat trwale wpisał się w historię miasta. Niestety kolejne błędne decyzje włodarzy oraz radnych gminy doprowadziły do przejęcia budynku przez prywatnego inwestora i w konsekwencji zupełnej degradacji technicznej. Po wyborach burmistrz Artur Zych zadeklarował starania o powtórne przejęcie obiektu. Dlatego może dziwić fakt, że gmina nie wzięła udziału w przetargu dotyczącym  sprzedaży nieruchomości przez komornika. Tym bardziej, że znalazł się chętny na jej zakup.
PSEUDO RENOWACJA ZDEWASTOWANEJ KAPLICZKI!
MiejskieW połowie września została zniszczona jedna z nielicznych na terenie Wlenia, zachowana w dobrym stanie kapliczka. Ufundowana  w 1898 roku została zdewastowana we wrześniu 2016 roku. Niechlujnie posklejane zaprawą cementową  fragmenty dodatkowo zostały pomazane  silikonem. To w jaki sposób została wykonana ta pseudo renowacja tylko pogłębiło dewastację.

Jeszcze raz okazało się , że deklaracje o szacunku do historii tych ziem,   odwoływanie się do dziedzictwa kulturowego które należy zachować i pielęgnować w praktyce okazały się pustymi frazesami bez pokrycia. Niestety większość mieszkańców Wlenia podchodzi do tego z zupełną obojętnością.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.
Życzę Państwu, abyście wraz z rodzinami, z dala od znoju i trosk codzienności, w ciepłej, serdecznej atmosferze spędzili wspaniałe Święta. Niech przy wigilijnym stole nie braknie niczego, a zwłaszcza niepowtarzalnego klimatu, wzajemnego uśmiechu, i wspólnej radości.
Plaga płonących kominów.
OSPTo już trzeci wyjazd do komina w tym tygodniu mówi naczelnik OSP Wleń Henryk Kopeć. W niedzielę paliło się na Kościelnej, potem w Marczowie, dzisiaj znowu we Wleniu. Od początku sezonu już nawet nie potrafię policzyć ile razy w wyjeżdżaliśmy do płonących kominów.
Ośrodek zdrowia we Wleniu przejmie szpital w Zgorzelcu. Decyzja zapadła.
Miejskie
Los Ośrodka Zdrowia jest już przesądzony. Jak informuje burmistrz Artur Zych w przyszłym roku wleński SP ZOZ przejmie szpital w Zgorzelcu.


Podziękowania.
MiejskieFundacja Nasz Wleń chciałaby serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w naszym małym wydarzeniu. Robimy to właśnie dla was, dlatego niezmiernie ucieszył nas fakt, że pojawiliście się tak licznie - było was ponad 300 osób! <3
Nowe dekoracje świąteczne.
MiejskieSpore zainteresowanie mieszkańców Wlenia wzbudziły  dekoracje świąteczne. Wiekowe już ozdoby zostały zastąpione nowym wystrojem. Uwagę przyciąga zwłaszcza bogato udekorowana lampkami choinka.
Koleją Doliny Bobru po raz ostatni
Miejskie"Ostatni Leniwiec", tak nazwano pociąg, który dziś trzy minuty przed godz. 10 wyruszył z jeleniogórskiego dworca w podróż malowniczym szlakiem Doliny Bobru w kierunku Lwówka Śląskiego. Wyruszył po raz ostatni.
Strona 4 z 125 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
6 + 3:
Pomoc

Do mieszkaniec
22/03/2017 23:06
A kto tu nie szanuje straży . bo nie widze tegi

mieszkaniec
22/03/2017 19:59
szanujmy chlopakow ze strazy to naprawde ludzie dobrej woli i wielkiego serca ktorym wiekszosci z nas po prostu nie ma dla innych

ZDR Tps
22/03/2017 18:44
fajnie jakby był jakiś fanpage z osp na facebooku żeby tam np. wpisy z akcji były itp . jak inne jednostki mają pozdrawiam serdecznie ;)

Do Bywa
22/03/2017 11:21
Nikt tu nie atakuje nikogo wiec chodziło o inf gdzie sie pali , i tyle a głupio ktoś odpisuje i radzi wstopic do Straży by wiedzieć gdzie się pali głipota goni głupote nie każdy sie nadaje do St

BYWA
22/03/2017 00:41
NIE ATAKUJ CHLOPAKÓW Z STRAŻY POZARNEJ !!! BO TO DOBRE CHLOPAKI I ROBIĄ WIECEJ JAK TY...TROLLU JEDYNA JEDOSTKA W POLSCE ŁĄCZNIE Z POGOTOWIEM KTORYM NALEZY SIE SZACUNEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

XII Gminny Przegląd Recytatorski
XII Gminny Przegląd Recytatorski
XII Gminny Przegląd Recytatorski


j2303:02:30
baghera2004 1 week
JacekGladysz 4 weeks
jordan 8 weeks
antosio10 9 weeks
beatka1232115 weeks
Wilma19 weeks
gisia21 weeks
MW23 weeks
Siwy24 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18345826 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.