wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Czy rada gminy może rozpatrzeć skargę na burmistrza nie znając jej treści? We Wleniu może!
MiejskieSamorząd terytorialny to wspólnota mieszkańców. Organem który przynajmniej w teorii powinien reprezentować interesy mieszkańców przed władzami gminy powinna być Rada Miasta. To jak radni pojmują swoją służbę wobec wyborców doskonale może zilustrować rozpatrzenie skargi jednego z mieszkańców na burmistrza Artura Zycha. Okazuje się, że radni mogą rozpatrzeć skargę na burmistrza nie znając jej treści i podjąć decyzję jedynie na podstawie wyjaśnień Burmistrza oraz opinii komisji.
UROCZYSTA SESJA RADY MIASTA I GMINY ZWIĄZANA Z USTANOWIENIEM ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ PATRONKĄ WLENIA.
MiejskieWe wtorek 29 listopada odbyła się uroczysta sesja rady Miasta i Gminy we Wleniu poświęcona osobie świętej Jadwigi Śląskiej.

Tematyka sesji miała związek z procesem ustanowienia świętej Jadwigi patronką miasta Wleń. Z takim pomysłem wystąpił proboszcz parafii św. Mikołaja ksiądz Krzysztof Madej i to z jego inicjatywy pierwszego września tego roku Rada Miasta i Gminy podjęła uchwałę w tej sprawie.
Wizyta we Wleniu członków Towarzystwa Miłośników Zabytków.
MiejskieW sobotę i w niedzielę w Pałacu Książęcym we Wleniu gościli członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków. W ciągu dwóch dni członkowie towarzystwa zwiedzili między innymi pałac w Czernicy, renesansowy dwór oraz pałac w Maciejowcu, zaporę wodną w Pilchowicach, Zamek Lenno.
BRAK WODY
MiejskieTo nieprzyjemna informacja dla mieszkańców Wlenia, którym ok. godz. 15. W dniu dzisiejszym wyłączono wodę. Susza w kranach ma potrwać aż do jutra!

Jak udało nam się dowiedzieć powodem awarii jest uszkodzona jedna z głównych rur (200mm) i jej naprawa możliwa będzie dopiero po dorobieniu części nie wcześniej niż jutro w okolicach południa.
OGŁOSZENIE. Znaleziono psa.
W ubiegłą niedzielę w okolicy Łupek znaleziono psa. Pies kuleje na prawą przednią nogę. Nie miał obroży. Prawdopodobnie zgubił się na polowaniu. Kontakt 602419388.
Fundacja Nasz Wleń podpisała umowę na organizację WlenKonu.
MiejskieDnia 21 listopada 2016r. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Wleń, reprezentowaną przez Burmistrza Artura Zycha i Fundacją Nasz Wleń, reprezentowaną przez prezesa Andrzeja Jaśkiewicza. Obie strony zobowiązały się do realizacji zadania publicznego pn. "WlenKon 2016" w ramach inicjatywy lokalnej. Gmina Wleń przeznaczy na ten cel środki finansowe w wysokości 3,5 tys. zł. Fundacja zapewni wkład własny  wyceniony na 8.870 zł.
Głównym pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia  jest pan Krzysztof Jodko Narkiewicz. Warto dodać, że to z jego inicjatywy Wleń był już dwa razy  gospodarzem FotoConu. Pierwszej międzynarodowego imprezy dla fotografów i cosplayerów.
SUKCESY MŁODYCH PIŁKARZY POGONI.
MiejskieBardzo udany weekend mają za sobą młodzi zawodnicy Pogoni Wleń. Wczoraj grające w ligach okręgowych zespoły Młodzików i Trampkarzy pokonały w derbowych spotkaniach Czarnych Lwówek Śląski - udanie kończąc rundę jesienną, natomiast dziś zespół Pogoni zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej piłki nożnej halowej do lat 15 ( rocznik 2001 i młodsi) uzyskując awans na Finał Dolnośląski.
TAJNE SPOTKANIE W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA GMINY.
MiejskieW dniu 16 listopada we Wleniu odbyło się spotkanie w sprawie bezpieczeństwa. Sprawy które zostały na tym spotkaniu poruszone musiały mieć najwyższy stopień poufności. Została o nim powiadomiona jedynie część, najprawdopodobniej najbardziej zaufanych radnych i sołtysów. Do dzisiaj na ten temat nie ma żadnej informacji na oficjalnej stronie urzędu. 
Zatrzymany włamywacz w Bystrzycy
Miejskie34 letni mężczyzna zatrzymany przez lwóweckich policjantów na gorącym uczynku włamania do domu w jednej z miejscowości w gminie Wleń.

70 - LECIE GLKS POGOŃ WLEŃ
MiejskieW sobotę 12 listopada w auli Zespołu Szkół we Wleniu odbyły się uroczystości związane z 70 leciem  Klubu GLKS Pogoń Wleń. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi : Poseł na sejm RP pani Zofia Czernow. Prezes OZPN Jelenia Góra  Andrzej Kowal  Starosta lwówecki  Marcin Fluder, Byli burmistrzowie Jacek Zbroja oraz Bogdan Mościcki, były starosta lwówecki Stanisław Mrówka. Rozwój sekcji piłki nożnej we Wleniu datuje się od końca 1945r. Wtedy powstał klub sportowy o nazwie „Orzeł”. Głównymi założycielami byli osadnicy z Andrychowa – Adamik, Wawak, Prus, Jakubowski i Klimowicz.
Wleń - Piechowice 1 : 5
Piłka NożnaW ostatnim meczu rundy jesiennej Pogoń podejmowała na własnym boisku zajmującą aktualnie trzecie miejsce w tabeli Lechię Piechowice. Pierwsza połowa spotkania to bardzo wyrównana gra obu zespołów. Pogoń nawiązała równorzędną walkę z jednym z liderów grupy skutecznie grając w obronie i stosunkowo często przenosząc grę pod pole karne przeciwnika.
Strona 4 z 124 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
6 + 8:
Pomoc

AnfisaMusa
26/02/2017 09:17
[b]Али&
#1101;ксl
7;рес&#
1089; дар
80;т [url=http://seo-swat.ru//
8ce9l/]СК
48;Д


Don
25/02/2017 23:06
Gdzie można sie zalogować ba usuwanie post wcześniejszych jest naprawde leko przesadzone

strzelec
24/02/2017 20:27
Jak ktos chcze ogladacz utopiony wlen niech wejdzie na wideo...

r.
23/02/2017 10:02
szkoda ;/

bbw
22/02/2017 19:46
widziałem kiedyś ale linku nie pamientam:(.osobiście pamientam nastepne powodzie sam je pprzeżyłem.

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

XII Gminny Przegląd Recytatorski
XII Gminny Przegląd Recytatorski
XII Gminny Przegląd Recytatorski


j2317:38:44
JacekGladysz 1 week
baghera2004 4 weeks
jordan 5 weeks
antosio10 5 weeks
beatka1232112 weeks
Wilma16 weeks
gisia18 weeks
MW19 weeks
Siwy20 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18065800 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.