Kliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
XXVI Memoriał im. Michała Fludra. Fotorelacja.
MiejskieXXVI Memoriał im. Michała Fludra. Fotorelacja.
DZIEŃ STRAŻAKA.
OSPDzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji Komendant Gminny pan Tomasz Buciak składa życzenia wszystkim strażakom.

Ze swojej strony zapraszam do obejrzenia wideo z alarmowego wyjazdu wozów bojowych wleńskiej OSP. Ten filmik ma swoją krótką myślę, że interesującą historię, która bardzo dużo mówi o podejściu  strażaków do tego co robią.
Pogoń Wleń 1:1 Olimpia II Kamienna Góra
Piłka NożnaWynikiem jeden jeden zakończyło się dzisiejsze spotkanie Pogoni Wleń z Olimpia II Kamienna Góra. Pierwsze minuty spotkania to szybkie dynamiczne akcje Pogoni. Po wywalczonym rzucie rożnym który wykonał Wojciech Świętochowski perfekcyjną główką popisał się trener Pogoni Marcin Sikora precyzyjnie umieszczając piłkę w bramce drużyny gości.
POCIĄG RETRO WE WLENIU.
MiejskiePociąg PIERŚCIEŃ 2 Maja przemierzył trasę wokół Dolnego Śląska - z Jeleniej Góry przez przepiękną linię kolejową Dolniny Bobru Wleń  i Lwówek Śląski. We wtorek na krótko zatrzymał się na stacji kolejowej we Wleniu która jak przez trzydziestu laty zapełniła się podróżnymi.
WYPADEK W RADOMICACH
MiejskieTrudno powiedzieć co kierowało 68- latkiem, który wczoraj po spożyciu dużej dawki alkoholu zdecydował się wsiąść za kółko i prowadzić samochód. Głupota, beztroska, nieodpowiedzialność…
Piłkarska niedziela. Pogoń Wleń 3:4 KS Łomnica.
Piłka NożnaDzisiaj na stadionie przy Jana Pawła kibice nie mieli powodów do narzekań. Szybki dynamiczny mecz szczególnie w drugiej połowie, dużo sytuacji podbramkowych i zdobytych goli.

Pech nie opuszcza piłkarzy Pilchowic. Dzisiaj przy prowadzeniu 2 : 0 z Wojanowem w drugiej połowie stracili aż dwie bramki.

Piłkarze Czarnych Strzyżowiec coraz bliżej awansu.
Beton i żelbet to pomysł na nowe przystanki w gminie. Czy trafiony?
Tak w zamyśle burmistrza Artura Zycha maja wyglądać przystanki w gminie Wleń. Modułowa konstrukcja ma umożliwić ujednolicenie form małej architektury na terenie całej gminy. Czy żelbetowe  przystanki zbudowane z prefabrykowanych elementów nawiążą do lokalnej zabudowy i wpiszą się w krajobraz? Czy wyobrażacie sobie państwo na przykład ryneczek (plac targowy) zabudowany takimi obiektami?
Remont na Jana Pawła.
MiejskieRozpoczął się remont nawierzchni ulicy Jana Pawła w okolicy Sanatorium. Tym razem prace zostały zlecone firmie zewnętrznej. W poprzednich latach naprawa ubytków odbywała się siłami pracowników Urzędu Gminy.
Piłkarska niedziela.
Piłka NożnaDzisiejszy mecz w Pilchowicach miał być okazją do przełamania złej passy WKS. Pierwsze pół godziny zdawało się potwierdzać nadzieje piłkarzy i kibiców.   Przełom który zdecydował o wyniku meczu nastąpił około 30 minuty. Mocno wybita piłka z rzutu wolnego uderzyła w rękę jednego z zawodników WKS stającego w murze na polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, pewnie wyegzekwowany przez Pab Gol. Był to początek kryzysu który na piętnaście minut zupełnie zdezorganizował grę Pilchowiczan przesądzając o wyniku meczu.

Pogoń Wleń z kolejnymi punktami.
Zgłoś nieprawidłowość na drodze. Policjanci będą lustrować drogi.
MiejskieW związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych województwa dolnośląskiego, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przeprowadza tzw. „Wiosenną lustrację dróg 2017”.
Nowa droga z Nielestna do Strzyżowca.
MiejskieUrząd Miasta przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnej ważnej inwestycji komunikacyjnej w naszej gminie. Nowa droga połączy sołectwa Nielestno i Strzyżowiec. Łączna długość tego odcinka wyniesie około 2400 metrów. Droga będzie miała nawierzchnię asfaltową z pełną podbudową, to znaczy warstwę wyrównującą, dwie warstwy bitumiczne, frezowane pobocza oraz odwodnienie.

23/06/2017 17:15
Tym bardziej ze gmina posiada taki agregat do pomp przeciw powodziowych przy okazji sprawdzili by czy działa