wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Kiedy runie?
MiejskieMimo, że popodpierana i prowizorycznie ogrodzona taśmą stojąca przy drodze ruina grozi zawaleniem.

 W styczniu bieżącego roku w miejscowości Bełczyna koło Wlenia doszło do wypadku, w którym to autobus kursowy wbił się w stojący przy drodze budynek remizy OSP. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, jednak autobus wymagał poważnego remontu, a budynek remizy nadawał się już tylko do rozbiórki.

 W czwartek, 2 lutego br. Sekretarz Gminy Wleń wyjaśniał, iż konstrukcja budynku jest tak mocno naruszona, że należy go jak najszybciej rozebrać.
GORĄCY LUTY WE WLENIU.
MiejskieStyczeń i luty okazały się miesiącami bardzo gorącymi we wleńskiej społeczności. Stało się tak  za sprawą szeroko komentowanego przez mieszkańców oraz pracowników SPZOZ we Wleniu przejęcia Ośrodka Zdrowia we Wleniu przez szpital w Zgorzelcu.

Stało się tak w dużej mierze za sprawą portali internetowych wleninfo.pl oraz lwówecki.info które obszernie relacjonowały debatę. Co wywołało ogromną irytację i niezadowolenie burmistrza.


O ile mieszkańcy Wlenia żyli sprawą przekształcenia Ośrodka Zdrowia to w Pilchowicach emocje budziła decyzja o likwidacji Szkoły Podstawowej.

To było jak Armagedon
MiejskieSilny podmuch wiatru zerwał sporą część dachu z budynku hali gimnastycznej szkoły podstawowej. Fruwająca blacha uszkodziła w kilku miejscach ściany i dach budynku szkoły, spadająca z dużym impetem płaty blachy połamały drzewo rosnące kilkadziesiąt metrów od budynku hali. Natomiast we wnętrzu hali od sufitu oderwały się klimatyzatory. Na szczęście do zdarzenia doszło w momencie kiedy uczniowie byli na lekcjach.
Zespół Szkół w Lubomierzu rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2017/2018
Ogłoszenia różneZespół Szkół w Lubomierzu rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2017/2018Jutro brak wody w kranach.
MiejskieZUOK Izery informują, że w dniu 1 marca 2017 (środa) w godzinach 10.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej. Po wznowieniu dostawy może nastąpić chwilowe pogorszenie jakości wody. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Próba kradzieży samochodu we Wleniu.
MiejskieW nocy z niedzieli na poniedziałek we Wleniu nieznani sprawcy próbowali ukraść Volkswagena Golfa II. Na szczęście im się nie udało. Sprawą zajmują się lwóweccy policjanci.SMOG nas zabija!
MiejskieSą pierwsze pomiary potwierdzające złą jakość powietrza w naszym mieście. Przez tydzień prowadzona tu była wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego.
A wyniki są zatrważające. Nawet siedmiokrotne przekroczenie norm!


Pytanie tylko ile  osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji wdychania tak zanieczyszczonego powietrza?

Wytnijmy jeszcze więcej drzew, w ubiegłych latach wycięto ich około setki!  zlikwidujmy klomby na rynku! Zamieńmy miasto w betonową zadymioną pustynię!


Awaria LED
FelietonNie świecą  nowe lampy na Wojska Polskiego! Alarmują mieszkańcy Wlenia i to już od kilku dni. Troszkę z niedowierzaniem w końcu inwestycja kosztowała prawie milion złotych poszedłem  sprawdzić. Faktycznie tak na oko, jakieś dziesięć super nowoczesnych lamp nie dawało znaku życia. Prawdę mówiąc byłem tym zaskoczony bo zaledwie dwa dni temu wyczytałem na stronie Urzędu Miasta i Gminy, że (cytat pisownia oryginalna).
... oświetlenie będzie miało trwałość 80 tyś godzin świecenia (jest to 25 lat ciągłego świecenia)
OSP - to nie instytucja. OSP to ludzie!
MiejskieWypadek na drodze, pożar, zalana piwnica czy przysłowiowy kot na drzewie. Wystarczy jeden telefon i w kilka, kilkanaście minut na miejscu pojawią się strażacy ochotnicy. O każdej porze dnia i nocy, niezależnie od pogody zawsze gotowi nieść pomoc. Często z narażeniem życia i zdrowia. Mimo, że remizy wyposażone są w coraz nowocześniejszy sprzęt tak jak przed laty najważniejsi byli i są ludzie. I to o tych ludziach pisze komendant OSP Tomasz Buciak.
Kolejny krok do przejęcia Ośrodka Zdrowia przez Zgorzelec został wykonany.
MiejskieNa dzisiejszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rady Miasta niespodzianki nie było. Radni większością głosów, przy sprzeciwie Marka Drala oraz wstrzymaniu się przewodniczącej Katarzyny Kotołowskiej poparli przejęcie SPZOZ Wleń przez szpital w Zgorzelcu.Chyba już na stałe weszły do publicznych wystąpień burmistrza Artura Zycha nieprzychylne odniesienia do portalu wleninfo.
Burzliwe obrady Komisji Zdrowia!
Miejskie

Czwartkowa Komisja Rady Miasta poświęcona przyjęciu uchwały w sprawie przejęcia wleńskiego Ośrodka Zdrowia była jedną z najbardziej burzliwych w historii Wlenia.
    
Tak ostrej, pełnej emocji dyskusji do tej pory nie było. Już wstępna deklaracja burmistrza, że wyraża zgodę jedynie na pełne cytowanie swoich wypowiedzi, oraz prośba o jej zaprotokółowanie mogła sugerować niepokój o przebieg obrad .

Już  pierwsza wymiana zdań pomiędzy burmistrzem, a radnym Markiem Dralem potwierdziła te obawy.

 Głównym bohaterem obrad stał się niewątpliwie kierownik SPZOZ we Wleniu Czesław Romaniuk który w bardzo emocjonalnym, chwilami wręcz dramatycznym wystąpieniu dosłownie rozjechał projekt uchwały przedstawiony przez  burmistrza Artura Zycha.

Strona 3 z 126 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
5 + 6:
Pomoc

JamesMug
29/04/2017 08:56
зак
72;зат&
#1100; про
76;виж&
#1077;ниk
7; инт
77;рн


Parowóz
28/04/2017 15:22
a we wtroek we Wleniu Będzie parowóz

WillieAdvog
28/04/2017 10:49
[url=http://pokupki-vmest
e59.ru]СП в Пер
84;и[/url]


CharlesMaw
28/04/2017 07:22
[url=https://www.snab18.r
u/]ńďĺöčíńňđóěĺíň Čćĺâńę [/url]


do ipn
25/04/2017 20:09
pier###olisz

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Wapiennik
Wapiennik
Galeria Wlenia i okolic


baghera200421:36:27
j23 1 day
Darco 6 days
Kubek 3 weeks
MW 4 weeks
jasiek 4 weeks
JacekGladysz10 weeks
jordan14 weeks
antosio1014 weeks
beatka1232121 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18667250 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.