wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
POSZUKIWANI SPRAWCY KOLIZJI
MiejskieNa nagraniu z monitoringu wyraźnie widać jak na skrzyżowaniu wymuszają pierwszeństwo i uderzają w jadące prawidłowo auto, po czym uciekają z miejsca zdarzenia. Pomocy poszkodowanym nie udziela także świadek kolizji.
OŚWIETLENIE LED W GMINIE WLEŃ - CZY TO SIĘ OPŁACA?
Miejskie„We Wleniu trwa właśnie wymiana oświetlenia na ledowe, które nie tylko pozwoli generować niższe koszty energii elektrycznej i eksploatacji.” - Możemy przeczytać na stronach Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Co do tego, że wymiana pozwoli generować niższe koszty energii nie ma najmniejszych wątpliwości czy jednak da wymierne oszczędności w budżecie tego już taki pewien nie jestem.  Okres zwrotu nakładów poniesionych na wymianę opraw na „ledowe” może wynieść nawet 20 lat przy około 13 letniej żywotności panela LED!                            


PODZIĘKOWANIA DLA RADNEGO MARKA DRALA
MiejskieMieszkańcy osiedla w Marczowie dziękujemy panu za interwencje w sprawie naszej drogi w Marczowie. Dzięki panu odzyskaliśmy dostęp do poczty szpitali oraz innych rzeczy potrzebnych do życia. Tak dzisiaj wygląda droga po zsypaniu sola przez ZUOK IZERY

Marek Krzysztof Dral - Cieszę się, że kolejny raz udało mi się pomóc.
Śnieg to nie tylko bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach.
MiejskieNie tylko piękne bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach spowodowały wczorajsze opady śniegu. O ile drogi powiatowe były odśnieżone i przejezdne to mieszkańcy gminy sporo zastrzeżeń mieli do utrzymania dróg gminnych.
Marczów na zdjęciach naszego czytelnika.
POPADAŁO I WLEŃ ZASYPAŁO!
MiejskieTo co przydarzyło się w niedzielny wieczór mogło zaskoczyć wiele osób i służb. Po kilku bardzo łagodnych i niemal bezśnieżnych zimach zaledwie w kilka godzin przybyło kilkanaście centymetrów białego puchu. Miejmy nadzieję, że do rana sytuacja na drogach zostanie opanowana i drogi będą przejezdne.

Przypominamy, że dopiero po artykule na wleninfo Urząd Gminy poinformował, że koordynatorem odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wleń jest Pan Marek Dziatłowicz nr tel: 604 402 879.


Od 10 stycznia przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze.
MiejskieNie tylko w szpitalu w Zgorzelcu do którego niebawem będzie należał wleński Ośrodek Zdrowia ale również w pobliskiej Jeleniej Górze twa rozbudowa bazy leczniczej. Od 10 stycznia  przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze. Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Należy podkreślić, że filia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii.
KTO W GMINIE ODPOWIADA ZA ODŚNIEŻANIE?
MiejskieKończy się wyżowa mroźna pogoda. W kolejnych dniach niż „Dieter” wędrujący do nas z zachodu Europy przyniesie duże zachmurzenie, obfite opady śniegu. Dlatego warto wiedzieć gdzie można dzwonić z interwencją w sprawie odśnieżania dróg i chodników. Niestety Gmina Wleń  przekazała nam jedynie nazwiska osób odpowiedzialnych za odśnieżanie. Do dzisiaj na oficjalnej stronie Miasta i Gminy brak  jakiejkolwiek informacji na temat osób i firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i chodników. Czyżby naszych  włodarzy zima zaskoczyła?

Bardzo się cieszę, że po artykule na wleninfo niemal natychmiast zareagował Urząd Gminy informując, że koordynatorem  do spraw zimowego utrzymania dróg jest pan Marek Dziatłowicz. (pełna informacja w artykule). Warto może jednak uzupełnić komunikat o informację czy koordynator przyjmuje zgłoszenia o każdej porze dnia i nocy, czy jedynie w godzinach pracy?
Jakie inwestycje urząd zaplanował w tegorocznym budżecie?
MiejskiePierwszego stycznia wszedł uchwalony przez Radę Miasta i Gminy budżet na 2017 rok. Co przyniesie dla mieszkańców?
Dochody Budżetu zaplanowano w wysokości  19.300.000,00 zł. To przyrost o ponad 7.000.000,00 zł w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Kto i dlaczego zabił psy?
MiejskieMakabrycznego odkrycia dokonano przedwczoraj w miejscowości Bełczyna gm. Wleń, gdzie kilkadziesiąt metrów od drogi znaleziono dwa zabite psy. Na razie nie wiadomo kto dokonał tej zbrodni oraz z jakich powodów.
   Sprawę prowadzi lwówecka policja, która – jak wyjaśnia jej oficer prasowy asp. szt. Mateusz Królak – przeprowadziła oględziny miejsca zdarzania oraz zabezpieczyła „książkę ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu”.
WYPOWIEDŹ DYREKTOR SZPITALA W ZGORZELCU NA TEMAT PRZEJĘCIA PRZYCHODNI WE WLENIU
MiejskieW 2017 roku zniknie SP ZOZ Wleń, a na jego miejscu pojawi się SP ZOZ Zgorzelec. Co ta zmiana przyniesie dla pacjentów? Czy do specjalisty obowiązkowo będziemy jeździli do Gryfowa? Czy zmieni się obsada lekarska w przychodni? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć  w wypowiedzi pani dyrektor szpitala w Zgorzelcu Zofii Barczyk
ŻYCZENIA
Miejskie


Niech wspólna radość i zabawa
towarzyszy nie tylko
początkowi Nowego Roku,
ale przeniesie się na wszystkie jego dni.

                     CZEGO Z CAŁEGO SERCA ŻYCZY REDAKCJA                      WWW.WLENINFO.PL
Strona 2 z 124 < 1 2 3 4 5 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
6 + 2:
Pomoc

Ciekawy
25/02/2017 03:41
Wszystko jest w normie mamy zamek smoka i kobiete smoka Krystynogunde ,chojnik nam po za zdrości Miejskiego smoka

strzelec
24/02/2017 20:27
Jak ktos chcze ogladacz utopiony wlen niech wejdzie na wideo...

r.
23/02/2017 10:02
szkoda ;/

bbw
22/02/2017 19:46
widziałem kiedyś ale linku nie pamientam:(.osobiście pamientam nastepne powodzie sam je pprzeżyłem.

r.
22/02/2017 17:44
Wiecie czy jest w necie film z powodzi w 1997r z wlenia i okolic. ??? jesli tak proszę o link ! bardzo mi zależy

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Majówka
Majówka
Majówka


j2303:48:32
JacekGladysz 1 week
baghera2004 4 weeks
jordan 5 weeks
antosio10 5 weeks
beatka1232112 weeks
Wilma15 weeks
gisia17 weeks
MW19 weeks
Siwy20 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18053797 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.