wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
SMOG nas zabija!
MiejskieSą pierwsze pomiary potwierdzające złą jakość powietrza w naszym mieście. Przez tydzień prowadzona tu była wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego.
A wyniki są zatrważające. Nawet siedmiokrotne przekroczenie norm!


Pytanie tylko ile  osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji wdychania tak zanieczyszczonego powietrza?

Wytnijmy jeszcze więcej drzew, w ubiegłych latach wycięto ich około setki!  zlikwidujmy klomby na rynku! Zamieńmy miasto w betonową zadymioną pustynię!


Awaria LED
FelietonNie świecą  nowe lampy na Wojska Polskiego! Alarmują mieszkańcy Wlenia i to już od kilku dni. Troszkę z niedowierzaniem w końcu inwestycja kosztowała prawie milion złotych poszedłem  sprawdzić. Faktycznie tak na oko, jakieś dziesięć super nowoczesnych lamp nie dawało znaku życia. Prawdę mówiąc byłem tym zaskoczony bo zaledwie dwa dni temu wyczytałem na stronie Urzędu Miasta i Gminy, że (cytat pisownia oryginalna).
... oświetlenie będzie miało trwałość 80 tyś godzin świecenia (jest to 25 lat ciągłego świecenia)
OSP - to nie instytucja. OSP to ludzie!
MiejskieWypadek na drodze, pożar, zalana piwnica czy przysłowiowy kot na drzewie. Wystarczy jeden telefon i w kilka, kilkanaście minut na miejscu pojawią się strażacy ochotnicy. O każdej porze dnia i nocy, niezależnie od pogody zawsze gotowi nieść pomoc. Często z narażeniem życia i zdrowia. Mimo, że remizy wyposażone są w coraz nowocześniejszy sprzęt tak jak przed laty najważniejsi byli i są ludzie. I to o tych ludziach pisze komendant OSP Tomasz Buciak.
Kolejny krok do przejęcia Ośrodka Zdrowia przez Zgorzelec został wykonany.
MiejskieNa dzisiejszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rady Miasta niespodzianki nie było. Radni większością głosów, przy sprzeciwie Marka Drala oraz wstrzymaniu się przewodniczącej Katarzyny Kotołowskiej poparli przejęcie SPZOZ Wleń przez szpital w Zgorzelcu.Chyba już na stałe weszły do publicznych wystąpień burmistrza Artura Zycha nieprzychylne odniesienia do portalu wleninfo.
Burzliwe obrady Komisji Zdrowia!
Miejskie

Czwartkowa Komisja Rady Miasta poświęcona przyjęciu uchwały w sprawie przejęcia wleńskiego Ośrodka Zdrowia była jedną z najbardziej burzliwych w historii Wlenia.
    
Tak ostrej, pełnej emocji dyskusji do tej pory nie było. Już wstępna deklaracja burmistrza, że wyraża zgodę jedynie na pełne cytowanie swoich wypowiedzi, oraz prośba o jej zaprotokółowanie mogła sugerować niepokój o przebieg obrad .

Już  pierwsza wymiana zdań pomiędzy burmistrzem, a radnym Markiem Dralem potwierdziła te obawy.

 Głównym bohaterem obrad stał się niewątpliwie kierownik SPZOZ we Wleniu Czesław Romaniuk który w bardzo emocjonalnym, chwilami wręcz dramatycznym wystąpieniu dosłownie rozjechał projekt uchwały przedstawiony przez  burmistrza Artura Zycha.

Czy to już ostatnie godziny Ośrodka Zdrowia we Wleniu?
MiejskieMiał być konkurs ofert,  konsultacje, spotkania z mieszkańcami. Wyszło jak zwykle. Na czwartkowej sesji Rada Miasta rozpatrzy projekt uchwały w praktyce likwidujący  Ośrodek Zdrowia i wprowadzający do Gminy  nowy podmiot który zajmie się ochroną zdrowia  -  SPZOZ Zgorzelec. O komisji na której podobno Rada Miasta uprawniła Artura Zycha do podjęcia decyzji w tej sprawie pisze radny Marek Dral.
PODWYŻKI DLA BURMISTRZA I RADNYCH.
MiejskieWygląda na to, że podwyżka pensji dla burmistrza to swoista transakcja wiązana. O ile bowiem z inicjatywą podwyżki dla Artura Zycha wystąpiła przewodnicząca Rady Katarzyna Kotołowska, to z propozycją podniesienia diet radnym wyszedł Burmistrz. I tak każdego miesiąca na konto Przewodniczącej wpłynie 1.207,86 zł, A burmistrz Artur Zych będzie miesięcznie zarabiał  10.887,50 zł.

CZY PODWYŻKI WYNAGRODZENIA BURMISTRZA I DIET RADYCH SĄ ZASADNE? WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE.
Pożar mieszkania na Ogrodowej.
MiejskieDo groźnie wyglądającego pożaru mieszkania doszło dziś, tj. w piątek 3 lutego 2017 roku w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowej we Wleniu.
REMIZA DO ROZBIÓRKI
MiejskiePo poniedziałkowym wypadku, w którym autobus PKS-u na śliskiej nawierzchni nie wyhamował i wbił się w budynek remizy uszkadzając go, przyszłość obiektu została przesądzona.
Autobus zdemolował remizę w Bełczynie.
MiejskieZniszczony autobus kursowy i zniszczony budynek starej remizy OSP to efekt porannego zdarzenia drogowego. Na drodze było tak ślisko, że trudno było ustać na nogach, dopiero po zdarzeniu na miejsce dotarła piaskarka wyjaśnia kierowca PKS-u.
Sprostownie w sprawie odśnieżania drogi w Marczowie.
MiejskieInformujemy, pisze Prezes ZUK IZERY w sprostowaniu, że dnia 16.01.2017 r. podczas intensywnych opadów śniegu na Drogę w Marczowie ( PGR) w godzinach rannych ze wzglądu na trudny teren został wysłany mały sprzęt do odśnieżania. Niestety usilne próby odśnieżenia nie przyniosły rezultatu…. .
Strona 1 z 124 1 2 3 4 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
3 + 8:
Pomoc

AnfisaMusa
26/02/2017 09:17
[b]Али&
#1101;ксl
7;рес&#
1089; дар
80;т [url=http://seo-swat.ru//
8ce9l/]СК
48;Д


Don
25/02/2017 23:06
Gdzie można sie zalogować ba usuwanie post wcześniejszych jest naprawde leko przesadzone

strzelec
24/02/2017 20:27
Jak ktos chcze ogladacz utopiony wlen niech wejdzie na wideo...

r.
23/02/2017 10:02
szkoda ;/

bbw
22/02/2017 19:46
widziałem kiedyś ale linku nie pamientam:(.osobiście pamientam nastepne powodzie sam je pprzeżyłem.

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI


j2317:39:57
JacekGladysz 1 week
baghera2004 4 weeks
jordan 5 weeks
antosio10 5 weeks
beatka1232112 weeks
Wilma16 weeks
gisia18 weeks
MW19 weeks
Siwy20 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18065827 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.