wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Śnieg to nie tylko bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach.
MiejskieNie tylko piękne bajkowe krajobrazy ale również ogromne uciążliwości na drogach spowodowały wczorajsze opady śniegu. O ile drogi powiatowe były odśnieżone i przejezdne to mieszkańcy gminy sporo zastrzeżeń mieli do utrzymania dróg gminnych.
Marczów na zdjęciach naszego czytelnika.
POPADAŁO I WLEŃ ZASYPAŁO!
MiejskieTo co przydarzyło się w niedzielny wieczór mogło zaskoczyć wiele osób i służb. Po kilku bardzo łagodnych i niemal bezśnieżnych zimach zaledwie w kilka godzin przybyło kilkanaście centymetrów białego puchu. Miejmy nadzieję, że do rana sytuacja na drogach zostanie opanowana i drogi będą przejezdne.

Przypominamy, że dopiero po artykule na wleninfo Urząd Gminy poinformował, że koordynatorem odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wleń jest Pan Marek Dziatłowicz nr tel: 604 402 879.


Od 10 stycznia przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze.
MiejskieNie tylko w szpitalu w Zgorzelcu do którego niebawem będzie należał wleński Ośrodek Zdrowia ale również w pobliskiej Jeleniej Górze twa rozbudowa bazy leczniczej. Od 10 stycznia  przyjmuje pacjentów Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze. Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Należy podkreślić, że filia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii.
KTO W GMINIE ODPOWIADA ZA ODŚNIEŻANIE?
MiejskieKończy się wyżowa mroźna pogoda. W kolejnych dniach niż „Dieter” wędrujący do nas z zachodu Europy przyniesie duże zachmurzenie, obfite opady śniegu. Dlatego warto wiedzieć gdzie można dzwonić z interwencją w sprawie odśnieżania dróg i chodników. Niestety Gmina Wleń  przekazała nam jedynie nazwiska osób odpowiedzialnych za odśnieżanie. Do dzisiaj na oficjalnej stronie Miasta i Gminy brak  jakiejkolwiek informacji na temat osób i firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i chodników. Czyżby naszych  włodarzy zima zaskoczyła?

Bardzo się cieszę, że po artykule na wleninfo niemal natychmiast zareagował Urząd Gminy informując, że koordynatorem  do spraw zimowego utrzymania dróg jest pan Marek Dziatłowicz. (pełna informacja w artykule). Warto może jednak uzupełnić komunikat o informację czy koordynator przyjmuje zgłoszenia o każdej porze dnia i nocy, czy jedynie w godzinach pracy?
Jakie inwestycje urząd zaplanował w tegorocznym budżecie?
MiejskiePierwszego stycznia wszedł uchwalony przez Radę Miasta i Gminy budżet na 2017 rok. Co przyniesie dla mieszkańców?
Dochody Budżetu zaplanowano w wysokości  19.300.000,00 zł. To przyrost o ponad 7.000.000,00 zł w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Kto i dlaczego zabił psy?
MiejskieMakabrycznego odkrycia dokonano przedwczoraj w miejscowości Bełczyna gm. Wleń, gdzie kilkadziesiąt metrów od drogi znaleziono dwa zabite psy. Na razie nie wiadomo kto dokonał tej zbrodni oraz z jakich powodów.
   Sprawę prowadzi lwówecka policja, która – jak wyjaśnia jej oficer prasowy asp. szt. Mateusz Królak – przeprowadziła oględziny miejsca zdarzania oraz zabezpieczyła „książkę ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu”.
WYPOWIEDŹ DYREKTOR SZPITALA W ZGORZELCU NA TEMAT PRZEJĘCIA PRZYCHODNI WE WLENIU
MiejskieW 2017 roku zniknie SP ZOZ Wleń, a na jego miejscu pojawi się SP ZOZ Zgorzelec. Co ta zmiana przyniesie dla pacjentów? Czy do specjalisty obowiązkowo będziemy jeździli do Gryfowa? Czy zmieni się obsada lekarska w przychodni? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć  w wypowiedzi pani dyrektor szpitala w Zgorzelcu Zofii Barczyk
ŻYCZENIA
Miejskie


Niech wspólna radość i zabawa
towarzyszy nie tylko
początkowi Nowego Roku,
ale przeniesie się na wszystkie jego dni.

                     CZEGO Z CAŁEGO SERCA ŻYCZY REDAKCJA                      WWW.WLENINFO.PL
Puchar od starosty dla Pogoni.
MiejskieNa sesji Rady Miasta i Gminy Wleń miała miejsce bardzo miła uroczystość. Starosta Lwówecki pan Marcin Fluder oraz Przewodniczący Rady Powiatu pan Daniel Koko z okazji 70-lecia działalności klubu sportowego Pogoń Wleń uhonorowali pucharem zarząd, działaczy oraz zawodników.
Czy gmina odzyska Basztową?
MiejskieBudynek Basztowej to we Wleniu obiekt niemal kultowy. Jego historia sięga pierwszej połowy dziewiętnastego wieku. Przez ponad sto lat trwale wpisał się w historię miasta. Niestety kolejne błędne decyzje włodarzy oraz radnych gminy doprowadziły do przejęcia budynku przez prywatnego inwestora i w konsekwencji zupełnej degradacji technicznej. Po wyborach burmistrz Artur Zych zadeklarował starania o powtórne przejęcie obiektu. Dlatego może dziwić fakt, że gmina nie wzięła udziału w przetargu dotyczącym  sprzedaży nieruchomości przez komornika. Tym bardziej, że znalazł się chętny na jej zakup.
PSEUDO RENOWACJA ZDEWASTOWANEJ KAPLICZKI!
MiejskieW połowie września została zniszczona jedna z nielicznych na terenie Wlenia, zachowana w dobrym stanie kapliczka. Ufundowana  w 1898 roku została zdewastowana we wrześniu 2016 roku. Niechlujnie posklejane zaprawą cementową  fragmenty dodatkowo zostały pomazane  silikonem. To w jaki sposób została wykonana ta pseudo renowacja tylko pogłębiło dewastację.

Jeszcze raz okazało się , że deklaracje o szacunku do historii tych ziem,   odwoływanie się do dziedzictwa kulturowego które należy zachować i pielęgnować w praktyce okazały się pustymi frazesami bez pokrycia. Niestety większość mieszkańców Wlenia podchodzi do tego z zupełną obojętnością.

Strona 1 z 122 1 2 3 4 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
5 + 7:
Pomoc

StanlrrryDaX
18/01/2017 09:56
[url=http://progon-xrumer
.ucoz.net]çŕęŕçŕňü ďđîăîí őđóěĺđîě[/url]


Stary
18/01/2017 03:42
Bomba na moście,Ale terrorysta za bardzo nacpany i nie dał rady wysadzić hehehe,KINO BAMBINO

Info
17/01/2017 17:54
jak już odsniezacie tym traktorkiem wlen prosze o dociążenie pługu bo zbiera tylko buch a zostaje warstwa błota sniegowego.

plk
16/01/2017 19:38
pogoda

Gil
16/01/2017 18:04
To chodźmy wszyscy

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaGaleria Wlenia i okolic


j2316:20:09
antosio10 2 days
baghera2004 2 weeks
JacekGladysz 3 weeks
beatka12321 6 weeks
Wilma10 weeks
gisia12 weeks
MW14 weeks
Siwy14 weeks
ptk17 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
17732109 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.