wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
DEBATA WYBORCZA
MiejskieW środę wieczorem odbyła się debata pomiędzy kandydatami na burmistrza Miasta i Gminy Wleń panem Marcinem Fludrem a Arturem Zychem.

W Pierwszej części spotkania obaj panowie krótko w 10-minutowych wystąpieniach przedstawili programy wyborcze. O ile pan Marcin Fluder odnosił się do konkretnych potrzeb mieszkańców i działań na rzecz poprawy jakości życia w gminie jego konkurent snuł wizje rozwoju na podstawie hipotetycznych zysków z planowanej w przyszłości inwestycji.
...
Przez 23 lata do czasu przejścia na emeryturę przed trzema laty pracowałam w samorządzie – Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz (z dwuletnią przerwą na pracę w Urzędzie w Gryfowie Śląskim) na stanowisku kierownika Referatu Technicznego.

Gmina Lubomierz i Gmina Wleń są podobnymi gminami, są więc mi znane problemy także Gminy Wleń.
Siedmioro pracowników Urzędu Gminy Wleń w sądzie przeciwko mieszkańcom.
Miejskie
Przeciwko nam, aby udowodnić swoje racje, burmistrz Artur Zych zatrudnił kancelarię prawną. Dodatkowo powołał na świadków siedmioro pracowników Urzędu w tym skarbnika, sekretarza, naczelnika wydziału, dyrektor jednostki organizacyjnej oraz pięciu radnych i jednego sołtysa.

Jakie istotne zeznania padły na sali sądowej?

Na dożynki przekazałem świnię”. Zeznawał jeden z radnych. „Na portalu pan Dral napisał, że na tych dożynkach nie było nawet co zjeść. Świna została zjedzona”.


Po dwóch latach starań Wleń ma swoją patronkę – Świętą Jadwigę Śląską.
MiejskieO dwóch latach starań Wleń ma swoją patronkę – Świętą Jadwigę Śląską. Inicjatorem nadania miastu patronatu był proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Krzysztof Madej. To po jego zabiegach, we wrześniu 2016 roku Rada Miasta i Gminy Wleń podjęła uchwałę, w której wyraziła prośbę i życzenie, aby Święta Jadwiga została Patronką miasta.
Sportowy weekend
Miejskie
W sobotę Pogoń Wleń na własnym boisku przegrała z Halniakiem Miłków 1 : 4. Czarni Strzyżowiec na wyjeździe pokonali Pub Gol 3 : 2. W tej kolejce WKS Pilchowice pauzował.
Opowieści Bobrow z Doliny Bobru o Świętej Jadwidze.
MiejskieBobry zasadniczo nie lubiły ludzi. Oglądały ich sobie, ale zupełnie im nie ufały. Widziały wszak przez te wszystkie lata niejedno. Zachowało się jednak w bobrzej pamięci jedno wyjątkowe wspomnienie.

Było to około roku 1200. Pojawiła się tam jakaś niezwykła osoba.
Burmistrz obrażał mieszkańców. Wczoraj usłyszał wyrok
Miejskie


Sąd nakazał Burmistrzowi Arturowi Z. opublikowanie na własny koszt przeprosin Andrzeja Jaśkiewicza, Marka Drala i Anny Kowalskiej w Biuletynie Gminnym oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Wyrok nie jest prawomocny.


GMINA WLEŃ DOŁUJE W RANKINGACH
MiejskieKończy się kadencja burmistrza Artura Zycha. Przypomnijmy, cztery lata temu szedł do wyborów pod hasłem Stop Stagnacji. Jak dokonania A. Zycha wyglądają na tle innych samorządów?
Z redakcyjnej poczty. Mieszkańcy Jana Pawła proszą o uprzątnięcie gruzu z chodnika.
MiejskieMieszkańcy ulicy Jana Pawła informują o gruzie, który już od kilku miesięcy zalega na chodniku przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła i Ogrodowej.
Piłkarska niedziela
Miejskie
Dzisiaj dwie drużyny gminy zmierzyły się w Strzyżowcu. Piłkarze Pogoni wyszli na boisko wyraźnie zdekoncentrowani. Już w piątej minucie meczu potężny strzał w światło bramki z około trzydziestu metrów dał drużynie gospodarzy prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później po błędach obrony Czarni prowadzili już 2 : 0.


Nie mieli szczęścia piłkarze WKS, którzy w meczu z Julią II Szklarska Poręba przegrali 0 : 3.
Kradzież w Dino
MiejskieTrzej sprawcy dokonali włamania do sklepu Dino we Wleniu, skąd ukradli alkohol i papierosy. Teraz szuka ich policja.

Do zdarzenia doszło 3 października 2018 roku ok. godz. 4:40 nad ranem we Wleniu.
Strona 1 z 153 1 2 3 4 > >>
Statystyka
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,028
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Turniej Mikołajkowy
Turniej Mikołajkowy
Turniej Mikołajkowy


j2300:33:05
zuziucha 2 days
baghera2004 3 days
Wilma 4 weeks
madi 7 weeks
robor 7 weeks
darecki11 weeks
Darco12 weeks
tender18 weeks
murlok46 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
22591415 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.