wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Azbest! gruz i śmieci w lesie pod Marczowem - alarmuje mieszkaniec gminy!
MiejskiePrzyjęty kilka lat temu nowy system segregacji i wywozu śmieci miał w założeniach usprawnić system odbioru śmieci i zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Wygląda na to, że po trzech latach jego funkcjonowania w gminie Wleń coś idzie nie tak. Dzikie wysypiska powstają  niczym grzyby po deszczu.
Te zdjęcia zostały wykonane przez jednego z mieszkańców na drodze  w kierunku Dębowego Gaju. Zaledwie kilkaset metrów od kościoła w Marczowie. Wygląd śmieci wskazuje, że to wysypisko powstało stosunkowo niedawno. Poza „zwykłym” gruzem budowlanym starym sprzętem AGD i odpadami wala się tam kilkaset kilogramów połamanych płyt azbestowych!
Tymczasem w Marczowie trwa ostry konflikt pomiędzy mieszkańcami, a Sołtysem.

Piłkarska niedziela.
Piłka NożnaAłła! - to dzisiaj najczęściej słyszany okrzyk na boisku w Pilchowicach. To zawołanie bojowe pierwsi wykorzystali w praktyce goście z Wojanowa. Gospodarze bardzo szybko poznali jego moc i sami zaczęli je stosować przy każdym kontakcie z piłkarzem Bobrów. Od tej pory nad stadionem na przemian słychać było donośne AŁŁA, a po nim gwizdek sędziego.

Mimo wszystko dla  obu zespołów należą się naprawdę ogromne słowa uznania za determinację i walkę do ostatnich sekund meczu.
Koniec objazdu - droga otwarta
Nauka jazdyMiesiąc czasu trwały uciążliwości związane z koniecznością objazdu remontowanego odcinka drogi w kierunku Jeleniej Góry. Kierowcy mogą w końcu odetchnąć z ulga. Po kilkakrotnym  przesuwaniu terminu zakończenia prac nareszcie można dojechać do Jelonki z pominięciem koszmarnego objazdu przez Czernicę.
Barbarzyński akt wandalizmu!
MiejskieWe Wleniu i w jego bliskim sąsiedztwie przed wojną znajdowały się się zaledwie dwie przydrożne kapliczki. Jedna z tych kapliczek stała kilkaset metrów za folwarkiem przy drodze do Przeździedzy.
Druga znajduje się przed wjazdem do majątku przy dzisiejszej ulicy Polnej. Została ufundowana  w 1898 r. przez Julienne Baumert, żonę właściciela gospodarstwa.
 Niestety kilka dni temu została w barbarzyński sposób zdewastowana.
Pałac Książęcy na gali laureatów plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska"
MiejskieW tegorocznej edycji plebiscytu Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska zorganizowanego przez portal Nasze Miasto pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zgłoszono aż tysiąc kandydatów i oddano ponad 51 tysięcy głosów. By zostać najlepszym z najlepszych trzeba było zdobyć ich co najmniej kilka tysięcy.  W kategorii Najlepszy pensjonat aż  5821 głosów  padło na Pałac Książęcy we Wleniu. 
Za nami Charytatywny Bal dla Oli
Za nami dwa miesiące pracy. Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki telefonów i spotkań, godziny spędzone na dogrywaniu szczegółów. Wszystko z myślą o Oli Jezioro, 15-latce poszkodowanej w wypadku samochodowym w Płakowicach. W sobotę, 17 września 2016 roku nastąpił moment kulminacyjny całej akcji.
Dożynki gminne. 70 lecie OSP w gminie Wleń.
MiejskiePo raz pierwszy dożynki gminne we Wleniu odbyły się nie tradycyjnie na miejskim rynku ale na „placu obok Dino”. Zdecydowanie największą atrakcją imprezy były zorganizowane z okazji 70 lecia OSP zawody gminnych straży pożarnych.  Tomasz Buciak – Miejsko Gminny Komendant OSP: zorganizowaliśmy zawody w których wzięły udział trzy jednostki OSP.  Radomice Pilchowice i Wleń.
ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU
MiejskieStrażnik miejski pan marek Dziatłowicz zatrzymał na gorącym uczynku grupkę wandali niszczących wiaty przystankowe. Młodzi ludzie w ramach zadośćuczynienia zobowiązali się usunąć farbę z obu przystanków.
Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu odbędą się w sobotę 17 września.
OSPGaszenie pożarów budynków mieszkalnych, lasów czy łąk, wydobywanie osób z pojazdów i udzielanie pierwszej pomocy to tylko kilka z zadań, które realizują Ochotnicze Straże Pożarne. Funkcjonowanie straży pożarnej w naszym mieście datuje się na rok 1777, kiedy to we Wleniu osiedlił się ogniomistrz Fellitsch. Strażacy do pierwszych akcji wyjeżdżali wozami konnymi, jednak z upływem lat sprzęt, którego używano podczas działań ratowniczo-gaśniczych był modernizowany. Jednak warto pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt musi być obsługiwany przez ludzi i to oni ilekroć usłyszą dźwięk syreny spieszą co sił do remizy, aby  udać się na kolejną akcję.

Na godzinę 15.20 przewidziano pokazy OSP Wleń na obwodnicy miasta. W tym o godzinie 16:00 – pokaz gaszenia lasu przez samolot gaśniczy.
SPORTOWA NIEDZIELA
Piłka NożnaNie najlepiej wiedzie się Pogoni Wleń i WKS Pilchowice w rozgrywkach ligowych. W niedzielę Pogoń straciła koleje punkty i aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
Pogoń przegrał na własnym boisku 1 : 3 z Podgórzynem, a WKS Pilchowice 1 : 5 z Rybnicą
Honor gminnej piłki nożnej ratowali Czarni Strzyżowiec pokonując Zryw Ubocze 3 : 1.


ODCZEPCIE SIĘ OD "RYNECZKU" MÓWIĄ MIESZKAŃCY NA PROPOZYCJĘ BURMISTRZA.
MiejskiePlac Targowy, popularny we Wleniu „Ryneczek” funkcjonuje w tym samym miejscu od ponad trzydziestu lat. Mimo, że okres świetności dawno ma za sobą, nadal stanowi atrakcyjne miejsce zakupów dla sporej grupy mieszkańców miasteczka.

Na sesji w czwartek 1 września Burmistrz poinformował radnych o planach likwidacji targowiska miejskiego i przeniesieniu go na „plac obok Dino”

O tym, jak duży jest opór przeciwko decyzji Burmistrza może świadczyć fakt, że zaledwie w dwa dni pod petycją przeciwko przeniesieniu targowiska podpisało się prawie 100 osób!
Strona 1 z 118 1 2 3 4 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
8 + 1:
Pomoc

FrancesSam
27/09/2016 01:24
[url=http://xn--d1acaljdg
leabb1c0a4k.xn--p1ai/]
087;орн
о мол
86;ден&
#1100;коl
1; ры&


StephenLiz
26/09/2016 22:32
026@rimal.ru чеш
82;и ава
85;таж куп
80;ть в мос
82;&


a
25/09/2016 21:28
POGON JESTESCIE WIELCY

K
25/09/2016 19:57
Zatrudnię przy wykończeniach wnętrz-własne auto-509-444-318

martines
25/09/2016 19:43
Brawa dla seniorów Pogoni ale orliki też super wygrały turniej w Jeleniej Brawo Chłopaki oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!


[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,034
Najnowszy Użytkownik: Christianigr
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008
Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008
Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008r.


j2305:18:40
JacekGladysz 1 week
ptk 1 week
beatka12321 3 weeks
tender 7 weeks
MW 9 weeks
VeronaAmbrozik10 weeks
Administrator11 weeks
Christianigr11 weeks
ieop506411 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16745605 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.