wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Zaproszenie
Miejskie
 
Komitet Społeczny Pomocy rodzinie poszkodowanej podczas pożaru mieszkania przy ulicy Ogrodowej we Wleniu oraz ZUMBA Wleń zapraszają na I Charytatywny Maraton ZUMBY we Wleniu.

W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie na Charytatywny Koncert Renaty Galik oraz I Wleński Maraton Zumby we Wleniu w dniu 1.04.2017 (sobota) od godz. 17:30 do godz. 20:00 w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki, ul. Chopina 2. Dochód z wydarzenia w całości zostanie przekazany na rzecz rodziny poszkodowanej podczas pożaru mieszkania przy ul. Ogrodowej.

Pogoń Wleń - Piast Bolków 0 : 5
Piłka NożnaTo nie był dobry początek rundy wiosennej  dla  Pogoni. Po raczej wyrównanej grze w pierwszej połowie i utracie gola, po przerwie goście całkowicie zdominowali drużynę gospodarzy, średnio co 10 minut umieszczając piłkę w ich bramce.
CZY CHIŃCZYCY ODBUDUJĄ KOLEJ DOLINY BOBRU?
MiejskieKilka dni przed debatą na temat
przyszłości linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego redakcja
Lwówecki.info otrzymała informacje o zainteresowaniu chińskich firm
modernizacją infrastruktury kolejowej na terenie Dolnego Śląska.

PONAD 700.000 ZŁOTYCH NA ILUMINACJĘ ZAMKU LENNO.
MiejskieKolejny milion złotych pochłoną prace związane z udostępnieniem zwiedzającym Zamku Lenno. W tym  około 850.000 złotych będzie kosztowała iluminacja budowli, a ponad 300.000 złotych prace związane z zabezpieczeniem ścian.
Ze środków własnych gmina dołoży prawie 200.000 złotych.
DEBATA NA TEMAT LINII KOLEJOWEJ JELENIA GÓRA - WLEŃ - LWÓWEK ŚLĄSKI.
MiejskieW piątek, 17 marca 2017 roku w Lwówku Śląskim odbyła się nadzwyczajna sesja połączonych rad: Powiatu Lwóweckiego, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Miasta i Gminy Wleń. Tematem tego pierwszego w historii tak wyjątkowego spotkania była przyszłość linii kolejowej 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego oraz możliwość skomunikowania Lwówka Śl. ze Złotoryją poprzez rewitalizację linii 284.
DO TRZECH RAZY SZTUKA.
MiejskieUchwała dostosowująca sieć szkół do założeń reformy oświaty będzie najprawdopodobniej uchwalana aż trzy razy.
Burmistrz Artur Zych na wojnie z mediami.
MiejskieW ostatnich tygodniach burmistrz Artur Zych wielokrotnie publicznie  atakował lokalne portale internetowe zarzucając im pisanie nieprawdy, między innymi w sprawie odśnieżania dróg i przekształceń w gminnej służbie zdrowia . Ponieważ w mojej ocenie zarzuty burmistrza są bezpodstawne i nie mają żadnego odniesienia do publikowanych treści zwróciłem się pisemną prośbą o wyjaśnienia.
10 URODZINY WLENINFO.
MiejskieDokładnie 10 lat temu 14 marca 2007 roku www.wleninfo.pl odnotował pierwsze sześć odwiedzin. Pomysł na stworzenie lokalnej strony informacyjnej zrodził się w styczniu tego samego roku w grupie kilku osób.
Strona bardzo szybko stała się bardzo popularnym źródłem informacji o gminie i jej historii. Łącznie opublikowaliśmy około dwa i pół tysiąca artykułów oraz zamieściliśmy prawie dwanaście tysięcy zdjęć. O popularności wleninfo może świadczyć ilość zamieszczonych przez użytkowników  opinii i komentarzy
Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Pilchowicach.
MiejskieW sobotę z okazji Dnia Kobiet w Pilchowicach odbyło się  uroczyste spotkanie pań. Organizatorami imprezy był Klub Sportowy WKS, OSP Pilchowice oraz Klub Żeglarski Horyzont. Każda z obecnych pań otrzymała kwiaty orz zaproszenie na przejażdżkę rowerami wodnymi po jeziorze. Hitem wieczoru okazał się pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków z OSP. W roli poszkodowanej wystąpiła sołtys pani Elżbieta Rumińska.
Basztowa znowu w rękach gminy.
MiejskieHistoria zatoczyła koło. Po blisko 10 latach budynek „Basztowej” wraca do poprzedniego właściciela.
Już w grudniu ubiegłego roku, Urząd Skarbowy w Lwówku Śląskim przeprowadził pierwszą licytację nieruchomości znajdującej się w centrum Wlenia, a potocznie zwanej „Basztową”. Wówczas sprzedaż nie doszła do skutku. W piątek, 10 marca 2017 roku punktualnie o godzinie 10:00 w Urzędzie Skarbowym w Lwówku Śląskim odbyła się druga licytacja nieruchomości. Tym razem jedynym zainteresowanym była gmina Wleń która obiekt nabyła.

 Warto dodać, że odzyskanie budynku Basztowej to ogromny choć mocno spóźniony sukces pani Zofii Jaśkiewicz. Pani Zofia jako jedna z nielicznych osób głośno protestowała przeciwko podjętej w 2007 roku przez burmistrza Bogdana Mościckiego decyzji dotyczącej sprzedaży budynku.  Wówczas jej apel o pozostawienie nieruchomości w rękach gminy został przez większość radnych zignorowany. Dzisiaj widzimy jakie były tego konsekwencje.


Kiedy runie?
MiejskieMimo, że popodpierana i prowizorycznie ogrodzona taśmą stojąca przy drodze ruina grozi zawaleniem.

 W styczniu bieżącego roku w miejscowości Bełczyna koło Wlenia doszło do wypadku, w którym to autobus kursowy wbił się w stojący przy drodze budynek remizy OSP. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, jednak autobus wymagał poważnego remontu, a budynek remizy nadawał się już tylko do rozbiórki.

 W czwartek, 2 lutego br. Sekretarz Gminy Wleń wyjaśniał, iż konstrukcja budynku jest tak mocno naruszona, że należy go jak najszybciej rozebrać.
Strona 1 z 125 1 2 3 4 > >>
Shoutbox
Nick:

Wiadomość:
3 + 2:
Pomoc

Kibic
26/03/2017 08:08
W końcu zaczyna się liga dziś mecz o 15 !!!

Do mieszkaca
23/03/2017 18:43
Czytałem jesli ty odczytujesz tam brak szacunku to gratuluje ... Ja tam nic takiego nie widze

mieszkaniec
23/03/2017 18:40
poczytaj troszke nizej kto nie szanuje strazy to bedziesz wiedzial

Do mieszkaniec
22/03/2017 23:06
A kto tu nie szanuje straży . bo nie widze tegi

mieszkaniec
22/03/2017 19:59
szanujmy chlopakow ze strazy to naprawde ludzie dobrej woli i wielkiego serca ktorym wiekszosci z nas po prostu nie ma dla innych

[ Archiwum ]
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3,033
Najnowszy Użytkownik: ieop5064
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

DLACZEGO?
WODA I KANALIZACJA
ESTETYKA GMINY, DROGI
SŁUŻBA ZDROWIA
BASZTOWA – NIE...
OKSiT
SZKOLNICTWO
PORZADEK I BEZPIECZE...
KANDYDACI NA RADNYCH...
Rewitalizacja! rewit...

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Bieg główny
Bieg główny
XIX Memoriał Uliczny - Bieg główny


j2302:52:02
baghera2004 1 week
JacekGladysz 5 weeks
jordan 9 weeks
antosio10 9 weeks
beatka1232116 weeks
Wilma20 weeks
gisia22 weeks
MW23 weeks
Siwy24 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
18385699 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.